Teknik Uygulamalar

Üretiminiz hangi aşamalardan geçiyor ?

Teknik Uygulamalar

Süblimasyon Baskı

Sublimasyon, sözcük anlamı olarak maddenin ısı uygulandığında katı halden aradaki sıvı hali atlayıp gaz haline geçerek baskı yapılacak ürüne geçme halidir. Sübilmasyon baskı özellikle nefes alan kumaşlardan üretilen spor kıyafetlerinde veya polyester oranı en az %85 olan tekstillerde uygulanır.

Dayanıklılık

T-shirt veya kumaş baskılarında, diğer transfer baskı teknolojilerinden farkı kumaşın dokusuna işleyerek, yüzeyde hissedilmemesi ve yıkamaya olan yüksek direncidir.

Dijital Baskı

Dijital baskılarda giysilerin üzerine arada hiçbir başka malzeme olmadan yapılan baskılardır. Aslında şöyle daha basitçe anlatabiliriz, doğrudan baskı makinesine verilen desen veya harflerin pamuklu kumaşların üzerine preslenmesidir.

Yeni Nesil Trend

Kaliteli ve estetik değeri olan kıyafetler için bu baskı yöntemi çok güzel sonuçlar ortaya koymaktadır. Gelişen teknolojinin de yardımı ile baskı makineleri büyük bir kolaylıkla giysi kumaşlarının üzerine bu baskı yöntemi ile istenilen her resim, desen ve harfleri basabilmektedir.

Serigraf Baskı

Serigraf baskı, elek baskıdır. Yani bir çerçeveye gerilmiş ipek üzerine emisyon dökülür ve ışığa hassas duruma getirilir. Film bu şekilde pozlandırılır. Işık gören yerler boyayı alta sızdırarak baskı gerçekleşir. 

Nesilden Nesile

Hem çok kaliteli hem de çok pratik olması bu tarihi 1000 yılı aşkın tekniği günümüzde bu kadar kullanılır kılıyor. Bu 1000 yılı aşkın tekniğin kalitesini hissetmek istiyorsan doğru yerdesin.

Nakış

Her ne kadar baskıya nazaran maliyet açısından yüksek kalsa da yüzyıllardan bu yana uygulanan sistematikler dolayısı ile sağlık açısından en uygun desen sistemi nakış sistemidir.

Her Zaman En İyisi

Aynı zamanda nakış zemin üzerinde duruşu ile ürünü ilgi çekici hale getirir. Kullanılan malzeme ile de ürünün albenisini arttırır. Böylelikle nakış tekstilin vazgeçilmezleri arasındadır. 

Transfer Baskı

Transfer baskı  sıcak ve kuru baskı olarakta bilinen bir baskı tekniğidir. Sunduğu desen ve renk zenginliği  göz önüne alındığında son yıllarda  teknolojiden çok sanatsal bir  işlem haline gelmiştir.

Kaliteden Ödün Verme

Transfer baskıda istenilen tuşenin elde edilmesi, apreleme v.b. gibi zaman kaybettiren işlemler yoktur. Bundan dolayı üretimde geçen zaman yarı yarıyadır. Rotogravüre teknolojisi sayesinde çok  kompleks dizaynlar bile mükemmel şekilde basılabilir . Diğer tekstil baskılarında kullanılmayan bu teknoloji transfer baskının tercihinde önemli bir etkendir.

Aplike

Aplike, fon kumaş (işlemeye esas olan kumaş) üzerine başka bir kumaş (aplikelik kumaş) parçasının değişik iğne teknikleri ile tutturulmasıyla yapılan bir işleme çeşididir.

Fark Yarat

Aplike tekniği; sık dokunuşlu, seyrek olmayan, yıkandığında boya vermeyen her türlü malzeme üzerine uygulanabilir. Desenli kumaşlarda tercih edilebilir. Ve istediğiniz her desen aplike tekniğinde kullanılabilir.

Kurumsal Kıyafetler